Liczby Natury, Ian Stewart

Nierealna rzeczywistość matematycznej wyobraźni

Świat liczb pragnie zachęcić wszystkich odwiedzających stronę do zapoznania się z ciekawą ksiażką autorstwa Iana Stewarta, pod tytułem Liczby natury.

Autor, uznany matematyk brytyjski (Ian Stewart w Wikipedii), w przystępny dla czytelnika sposób opisuje jak znany nam świat oparty jest na liczbach. Bez złożonych teorii czy wykładania wzorów przedstawia matematyczne podstawy, na których działa wszystko co nas otacza. Wskazuje zależności i relacje pomiędzy zjawiskami i wydarzeniami dookoła, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. Liczby natury to bardzo ciekawa podróż pozwalająca spojrzeć na świat inaczej niż do tej pory go postrzegaliśmy.

Słowo od autora

Każdej nocy gwiazdy zataczają na niebie okręgi, pory roku następują cyklicznie po sobie, a płatki śniegu nie są nigdy identyczne, ale wszystkie mają symetrię sześciokątną. Żyjemy we wszechświecie wzorów. Każdy z wzorów przyrody jest zagadką, prawie zawsze głęboką. Matematyka jest świetna w rozwiązywaniu zagadek.

Zamierzam zabrać was na zwiedzanie matematycznego wszechświata. Chcę spróbować wyposażyć was w matematyczne oczy. A robiąc to, uczynię wszystko co w mej mocy, aby zarazem zmienić sposób, w jaki postrzegacie wasz włąsny świat.

Liczby natury to książka niezwykła. Ian Stewart, światowej sławy matematyk, nie posługując się żadnym wzorem czy równaniem opisuje matematyczność otaczającego nas świata, ukazując jego tajemniczość i piękno.

Książka Liczby natury autorstwa Ian Stewart